- Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com -

amacımız neKitap özetleri sayfasını da bünyesinde barındıran ÇokBilgi.Com sitelerinin birçoğunda, kitap okumanın yararı ve önemi üzerinde yazılıp çizilmiştir. Sağladığımız içerik, okuyan ve bilgiye aç insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına üretilmektedir. Okuyan, bilinçli, kendini geliştiren kitap kurtlarının çabalarına destek olmak üzere açılan bu sayfada; Türk [1] ve dünya klasikleri [2]nden güncel kitaplara kadar birçok alandaki kitapların kısa ve uzun özetlerini, ayrıntılı incelemelerini ve kitaplar hakkındaki yorumlarımızı bulabilirsiniz.

Sayfalarımızda paylaştığımız kitap özetleri [3]; kitap hakkında fikir edinmek isteyen kişilere kaynaklık etmek, daha önce okuduğu bir kitabı yeniden hatırlamak isteyenlere nostalji yaşatmak veya satın almak istediği bir kitap hakkında ön fikir oluşturmak isteyenlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Okur düzeyinde bir kitap kurdu, bir kitabı edinmeden önce karıştırmak ve içinde neler bulunduğuna göz atmak ister. Fakat son yıllarda internetten kitap [4] satışı yaygınlaştığı için, birçok kişi böyle bir şansa sahip olamamaktadır. Bu kişiler için de paylaşılan kitap özetleri ve yorumları [5], tavsiye niteliğinde bir değer taşımaktadır.

Kitap özetleri [3], bazı kişiler tarafından “İnsanları okumaktan soğutuyor, yanlış işlere sevk ediyorsunuz. Kitabı okumaya erinen kişilerin tembelliğine katkı sağlıyorsunuz.” şeklinde yerilmekte ve eleştirilmektedir. Bu düşünceye saygı duymakla birlikte, amacımızın kesinlikle insanları bir kitabı alıp okumaktansa özetini okuyarak okumuş kadar olmalarını sağlamak değildir. Aksine burada kitap [6]ları okuduktan sonra, kısaca neler anlatıldığına değinerek insanları o eseri okumaya yönlendirmeye çalışıyoruz. Kitaplar hakkında yorum yaparak, insanları kitap kokulu düşüncelere yönlendirmeyi amaçlıyoruz.

Bazı öğrencilerin kitap özetlerini öğretmen [7]leri kandırmak için kullandıklarını hepimiz biliyoruz. Sayfalarımız, okuması gereken kitapların doğrudan özetini bulup, ödevini yapmış gibi gösteren öğrencilerin tutumunu reddetmektedir. Bizler, aksine o kişilerin kitabı okuduktan sonra çıkaracakları özette sayfalarımızdan sadece “yararlanmaları” için bu özetlere emek veriyoruz. Kaldı ki, böyle art niyetli gençler için gerçek kitap kurtları [8]na hizmet etme misyonumuzu görmezden gelemeyiz.

Velhasıl kelâm, paylaştığımız kitap özetleri yalnızca kitap kurtlarının okuma sevdalarına katkı sağlamaya ve onlarla kitaplar hakkında bir tartışma / paylaşma ortamı yaratmaya hizmet etmektedir. Siz de bize destek vermek isterseniz, bize “bu sayfadan [9]” okuduğunuz kitap özetlerini gönderebilirsiniz.

neslihan imza
neslihan kutlu
orkun imza
orkun kutlu

Yazının kaynağı: Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com

Yazının bağlantısı: https://kitap.cokbilgi.com/roman/amacimiz-ne/

URLs in this post:

[1] Türk: https://www.cokbilgi.com/yazi/turk-adinin-anlami-ve-kokeni/

[2] dünya klasikleri: https://kitap.cokbilgi.com/etiket/Dunya-Klasikleri/

[3] kitap özetleri: https://kitap.cokbilgi.com/

[4] kitap: https://kitap.cokbilgi.com/etiket/Kitap/

[5] yorumları: https://kitap.cokbilgi.com/bolum/kitap-yorumu/

[6] kitap: https://www.cokbilgi.com/yazi/kitap-telif-ucretleri/

[7] öğretmen: https://www.cokbilgi.com/yazi/ogretmen-ve-ogrenci-tipleri/

[8] kitap kurtları: https://kitap.cokbilgi.com/?bilgikurdu

[9] bu sayfadan: https://kitap.cokbilgi.com/roman/kitap-ozeti-gonder/

Copyright © 2014 Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com. All rights reserved.