- Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com -

evine hoş geldin, emily marchAslında bir peyzaj mimarı olan John Gabe Callahan, sahip olduğu her şeyi talihsiz bir kaza sonucu kaybedince, sakin dağ kasabası olan Eternity Springs’in ıssız bir dağ evinde tek başına yaşamaya başlar. Kendini yaşamdan soyutlamıştır. Bir gün yürüyüşe çıkan Gabe Callahan, bir köpekle karşılaşır ve köpeği alıp kasabadaki veteriner Nicole Sullivan’a getirir. Nicole, akşam için yemeğe işletme danışmanı olan Bob Gerard’ı beklerken, kapıyı açtığı anda karşısında Gabe ve köpeği görür.

Bu akşam özel bir misafini beklediğini söyleyen Nic’in konuşmasını telefonunun çalması böler. Nic’i arayan Bob Gerard’dır. Bob, oğlunun dört tekerlekli bisikletten düşerek kol ve bacağını kırdığını, evine gitmek zorunda olduğunu söyler. Bob’un evli olduğunu daha önceden bilmeyen Nic, duydukları karşısında büyük bir yıkıma uğrar. Nic, o an eski evliliğini düşünür. Eğer evli olsalardı, bugün evliliklerinin altıncı yıl dönümüydü.

Geçmişini düşünerek üzülmeyeceğine, mutlu olacağına kendi kendine söz [1] veren Nic, Gabe’yi zorla akşam yemeğine kalması için ikna eder. Emekli olduktan sonra kafa dinlemek için Eternity Springs’e yerleşen dul öğretmen [2] olan Celeste [3], Eternity Springs’in daha canlı, daha yaşanılabilir bir yer olması için peyzaj mimarı olan Gabe’nin yardımına ihtiyaç duyar. Gabe’yi ikna etme işini Celeste, Nic’e verir. Nic, Gabe’yi zor da olsa ikna eder.

Eternity Springs’te Gabe’yi tanıyam kimse yoktur. Gabe, kendisini toparlamak için gelmiştir, şehre inip kimseyle konuşmak [4], samimi olmak istemez; ama Nic ile bir gün otururken bakarlar ki Celeste’nin evi yanıyor. İkisi de hemen yardıma koşar. Celeste o gün Nic’e Gabe’nin acılar çektiğini ve peyzaj mimarı olduğunu söyler. Yangında evin bodrum katında gelinliğiyle duran bir ceset bulurlar.

Bodrumda bulunan gelinin kim olduğunu anlamaya çalışan ekip, evde bulunan günlükleri okuyarak olayı aydınlatmaya çalışırlar. Bodrumdaki bir dolabı Nic ve Gabe açmaya çalışır. Köpek de bodrumdadır ve bodrumdan çıkan köpek, çıkarken menteşenin kapanmasına neden olur. Çok az olan ışık, menteşenin kapanmasıyla tamamen gider. Nic’in arkadaşları o gün Noel partisine gidecektir ve görünen odur ki Gabe ve Nic, o gün sabaha kadar oradadır.

Nic, Gabe’nin ailesiyle ilgili bilgi edinir. Gabe [5]‘nin eşi Jennifer bir kazada olay yerinde can vermiştir. Ve Matt adında altı yaşındaki oğlunu Haziran ayında kaybetmiştir. Gabe ailesinin ölümünden hala etkilenmekte, yas tutmaktadır. Nic’in arkadaşları, sabahleyin Nic ve Gabe’yi bodrumdan kuratrır. Gabe, evine gider.

Partiye davet etmek için Nic, Gabe’nin evine gider. O gün Nic ve Gabe gayet samimidir. Noel günü Gabe, başka bir arkadaşı ile kutlamaya katılır. Nic, Sope ve Sarah hepsi Celeste’nin evinde pijama partisiyle Noel’i kutlarlar. Partiye davet etmek için Gabe’nin evine giden Nic, daha sonra hamile olduğunu öğrenir. Gabe’ye hamile olduğunu söyleyen Nic, Gabe’yi şaşırtır. İlk önce duyduklarına inanamayan gabe, bunun bir hata olduğunu söyler.

Kendisi de evlilik [6] dışı bir ilişkiden doğan Nic, istenmeyen bir çocuk [7]olarak bunun acısını çekmişti ve şimdiden yavrusunun bu acılrarı çekmesini istememektedir. Nic, Gabe’ye sözcüklerini daha özenle seçmesini ve bebeğini doğuracağını söylemiştir. Gabe de Nic’e maddi açıdan sıkıntı yaşamayacağını; ama oğlu Matt’ın ölümünden sonra ikinci bir çocuğa babalık yapamayacağını, bunun Matt’e ihanet etmiş gibi olmak anlamına geldiğini söyleyerek Nic ile görüşmelerini bitirdi.Bir süre evinde bu durumu düşünen Gabe, ailesinden bir bebeği ve annesini ortada bırakıp gidemediğini, bebeğe karşı sorumlulukları olduğunu, evlenebileceklerini söyledi. Nic, tören istemedi, arkadaşlarının katılımıyla gerçekleşen sade bir nikah töreniyle evlendiler. Aslında ikisi de birbirine alışmakta güçlük çekiyordu. Gabe ilk adımı attı ve Nic’i balayına gitmeye ikna etti. Balayını iki iyi arkadaş gibi geçirmeye çalıştılar. Balayı dönüşü Gabe, eski baldızı Pam’in kocasının kalp krizi geçirdiğini söyleyerek Pam’in yanına gitti ve Nic, eve yalnız döndü.

Eternity Springs’e tek başına dönen Nic, Gabe’den hala haber alamaz. Bir gün Nic’in kütüphaneden çıktığını gören Sage, kapıdan çıkar çımaz banka çarpıp yere düştüğünü ve bankın yanında kilitli olan bisikletin de Nic’in üzerine düştüğünü görür. Celeste’yle konuşmakta olan Sage hemen fırlar ama Sage adeta şoke olmuştur. Olduğu yerden kıpırdayıp Nic’e dokunamaz. Nic’in kafası yere çarpmanın şiddetiyle şişmiştir.

Ambülans helikoptere haber [8] verilir. Gabe de hastaneye gider. Sage, Gabe’ye haber verir. Gabe de hastaneye gelir. Hastanede yeni bir sürprizle karşılaşan çift ikiz bebekleri olacağını öğrenir. Gabe hala Jennifer için ölümden sonra kalbini yine yeniden aşka çamayacağına emindir. Nic’in azimli, sadık, sevilmeye değer bir kadın olduğunu ama yanlış zamanda karşısına çıktığını düşünür.

Gabe ve Nic, hastaneden çıkıp evine gelir. Nic bir süre koltuk değnekleriyle yürüyecektir. Gabe de bu süre içinde Nic’e yardımcı olabilmek için onunla kalacağını ifade eder. Gabe işteyken Nic’in yanına bir gün Pam ve oğlu Northan gelir. Gabe, gelene kadar sıcak bir ortam oluşur. Pam, Nic’in fırsatçı bir kadın olmasından korktuğunu; ama Nic’in böyle biri olmadığını, onu sevdiğini belirtir. Gabe, misafirleri görünce hem çok şaşırır hem de çok sevinir.

Sıcak bir ortamın oluştuğunu gören Gabe rahatlar ve misafirler gidince Nic’e alışmaya başladığının farkına varır. Bir gece uykusundan uyanan Gabe’nin sesine Nic de uyanır ve Nic, iyi olmadığını ve hastaneye gitmelerinin iyi olacağını söyler. Yağmur yağıyordu, Gabe hemen helikopter ambülans istedi; ama başka bir yerde ciddi bir kaza olduğu için onları almaya gelebilecek helikopter ambülans yoktur.

Gabe, arabasının anahtarlarını aldı ve hemen yola çıktılar. Bu yolculuk zorluydu; çünkü Gabe, Jennifer’i doğuma götürürken kaza yapmışlardı. O anları hatırlayıp kötü oluyordu. Bunu Nic’e hissettirmemeye çalışıyordu. Hastaneye ulaştıklarında acil kapısında Nic’i alıp hemen doktorun yanına götürdüler. Gabe de giriş işlemlerini halledip, Nic’in yanına gittiğinde doktorun konuşmasını kapıdan dinledi.

Doğum sancısı başladıysa ve onları durdurmaya çalışırsak bebekler yaşamaz. Burada yirmi dört haftalık bebekleri yaşatacak donanımımız yok.” diyen doktorun söylediklerini duyan Gabe, ikinci bir ölüm vakasının üstesinden gelemeyeceğini düşünerek hızla [9] jipine doğru koşuup oradan uzaklaştı.

Gabe, Sage’ye haber verir. Sage ve Celeste hastaneye gelerek Nic’i sakinleştirir. Çünkü en çok ihtiyacı olduğu zamanda Gabe çekip gitmiştir. Nic’in bir karar alması gerekmektedir. Hastaneden çıkan Nic, Eternity Springs’e evine gider. Birkaç parça eşya alır, Gabe’ye kendisiyle konuşmak istediğiyle ilgili not bırakır. Gabe’yle konuşup, hastaneden gidişinin kendisini çok kırdığını ve yeni doğan yoğun bakım ünitesine yakın bir yer olan Denver’e yerleşeceğini açıklar.

Gabe bu duruma çok üzülür. Karısına kendisini affettirme yollarını çok düşünen Gabe, en sonunda Nic’in gönlünü alır. Gabe bir daha Nic’i ve bebeklerini bırakıp gitmeyeceğine söz verir. Nic de Denver’den Eternity Springs’e geri döner. Evinde bir sürpriz onu bekler. Gabe köpeğine bir yuva yapıp bebekleri için de çok güzel bir oda hazırlamıştır. Gabe’nin çabasını gören Nic, doğumuna çok az kala gelinlik giyerek kilisede Gabe ile evlenir.

neslihan imza
Neslihan KUTLU

Arka Kapak Bilgisi

Sahip olduğu her şeyi talihsiz bir kaza sonucu kaybeden Gabe Callahan, sakin dağ kasabası Angel’s Rest’in ıssız bir dağ evinde tek başına yaşamaya başlar. Kendini yaşamdan soyutlamıştır. Yalnız ve beklentisiz sürdürdüğü yaşamı, kasabada yaşayan Nicole Sullivan ile karşılaşması sonrasında karışır. Gabe’in yorgun ve umutsuz hali Nicole’e tanıdık gelir. Çünkü kendisi de yıllar önce yaşadığı büyük bir yıkımın ardından aynı şeyleri hissetmiş ve her şeyden uzaklaşmak için Angel’s Rest’e yerleşmiştir. Tanışmalarının ardından yaşadıkları tesadüfler sonucu birlikte geçirdikleri bir gece, onlara hayatlarının belki de en büyük sürprizini hazırlamıştır. Ya aynı yerden ikinci kez kırılacak ya da ayağa kalkacaklardır.

İkinci bir şansın ve sevginin nasıl da önemli olduğunu derinden hissetmenizi sağlayacak müthiş bir hikâye. Sakın kaçırmayın!
Susan Wiggs

Emily March’ın romanları, kalbinize de ruhunuza da iyi gelir.
Lisa Kleypas

Kitap Bilgileri

Adı: Evine Hoş Geldin
Yazarı: Emily March
Sayfa Sayısı: 320
Yayınevi: Nemesis Kitap
Basım Yılı: 2014

“Emily March” - Hakkında Bilgi

Emily Mart (aka Geralyn Dawson) Ballantine Books tarafından yayınlanan ısıtan, övgüler Eternity Springs romantik kadın kurgu serisinin New York Times ve USA Today çok satan yazar. Serinin ilk kitabı, ANGEL’S REST, Publishers Weekly tarafından 2011 yılının en iyi 100 Kitabı seçildi. Bu, serinin ikinci ve üçüncü kitapları, HUMMINGBIRD GÖLÜ ve gönül yarası FALLS, Publishers Weekly her kazanılan coveted rol değerlendirmeleri ile birlikte.

Emily tarihsel romantizm, çağdaş romantizm, romantik gerilim ve kadınların kurgu dahil subgenres çeşitli 25 roman, noveller ve kısa öykü üzerine yazmıştır. O Romantizm Amerika’nın prestijli ödülü İTA Yazarlar ve onun tarihsel romantizm için üç kez finalist olduğu, DÜĞÜN RANSOM, Yılın RAV Top Ten Gözde Kitaplar aldı. O Romantik Times dergisinin Kariyer Başarı Ödülü ve Eleştirmenlerin Seçimi ödülü almıştır. 2009 yılında, American Library Association DAİMA yılın ilk on romantik biri olarak, iki kez bakmak, onu roman [10]tik gerilim romanı seçildi.

Texas A & M Üniversitesi mezunu, Emily Aggie spor hevesli bir hayranı olduğunu ve jalapeño zevkle için onun tarifi ona bir tailgating efsane yaptı.


Yazının kaynağı: Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com

Yazının bağlantısı: https://kitap.cokbilgi.com/roman/evine-hos-geldin-emily-march-ozeti/

URLs in this post:

[1] söz: https://www.cokbilgi.com/yazi/ozlu-sozler-anlamli-derin-ogretici-ozlu-guzel-sozler/

[2] öğretmen: https://www.cokbilgi.com/yazi/ogretmen-ve-ogrenci-tipleri/

[3] Celeste: https://kitap.cokbilgi.com/etiket/Celeste/

[4] konuşmak: https://www.cokbilgi.com/yazi/hazirlikli-konusmalar/

[5] Gabe: https://kitap.cokbilgi.com/etiket/Gabe/

[6] evlilik: https://www.cokbilgi.com/yazi/evlilik-sozleri-kutlama-ve-teklif-guzel-sozler/

[7] çocuk : https://www.cokbilgi.com/yazi/cocuk-edebiyati/

[8] haber: https://www.cokbilgi.com/yazi/haber-yazisi-nedir-ozellikleri-tarihsel-gelisimi-ve-temsilcileri/

[9] hızla: https://hizli-okuma.cokbilgi.com/etkili-hizli-okuma-testi/

[10] roman: https://kitap.cokbilgi.com/etiket/Roman-Ozetleri/

Copyright © 2014 Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com. All rights reserved.