- Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com -

kapalı gişe yalnızlıkKapalı Gişe Yalnızlık” kitabının deneme türünde yazıldığını görmekteyiz. Kitabın içeriğini aşk [1] üzerine olan ve aşka dair şiir gibi söylemler oluşturmaktadır. Terk edilmenin verdiği acı hissedilmektedir.

Yazar aşkta terk edilen kişinin hep kendisi olduğunu ve sürekli yaralarını sarmaya çalıştığını söylüyor. Giden kişinin de aslında kolay kolay gidemediğini, gitse de hep bir şeylerin  örneğin radyoda çalan şarkının, yolda yürüyen bir çiftin hep geçmişi hatırlatabileceğini ve anıların unutmayı zorlaştıracağını ifade ediyor.

Yazar, “Ben herkesten iyi severim, kimse benden daha çok, benden daha güzel sevemez.” düşüncesini kitap boyunca anlatıyor. Hayatla barışık olmasını sevgiliye bağlıyor. Bunun için şu satırlara göz atalım:

Tek bildiğim bir şey var, seni seviyorum. İçimde geçmesini istemediğim bir yara gibisin. İyi edecekler diye göstermekten korktuğum, geçmesin diye kendimden koruduğum bir yara.” Anla işte: “Hayata küserim demiyorum. Ama hayatla tekrar aramı düzeltecek birisi varsa, o sensin biliyorum.

neslihan imza
Neslihan KUTLU

Arka Kapak BilgisiCanı yanardı… “Geçmiş olsun!” derdim.
Yüreği burkulurdu… “Geçmiş olsun!” derdim.
Ama seni seviyorum…” derdi. “Geçmiş olmasın!” derdim.
Niye biliyor musunuz?
Çünkü aşktı benim tek derdim…
Ama her şey gibi bu aşka da geçmiş oldu.
Zaten “Güzellik geçicidir…” demişlerdi ve haklıydılar çünkü benim sevdiğim de bir güzellik yaptı ve bizi geçmiş oldu.
Sonra ne mi oldu?
Sonrasını biliyorsunuz zaten…
Hem o benden geçmiş oldu hem de ben kendimden geçmiş oldum…

Kitap Bilgileri

Adı: Kapalı Gişe Yalnızlık
Yazarı: Serkan Özel
Sayfa Sayısı: 216
Yayınevi: Destek Yayınları
Basım Yılı: 2014

“Serkan Özel” - Hakkında Bilgi

Sıcak Ayaz ve Kapalı Gişe Yalnızlık adlı kitaplarının yazarı olan Serkan Özel 2013 yılında Destek Yayınları’ndan çıkarmış olduğu kitapları ile tanınmıştır. Özellikle “Sıcak Ayaz” adlı kitabı ile ismini duyuran Serkan Özel, bu kitabı ile büyük çıkış yakalamıştır. Serkan Özel’in “Sıcak Ayaz” kitabı kitapseverler tarafından büyük beğeni toplamıştır. “Sıcak Ayaz” kitabı çok satanlar listesinde üst sıralarda uzun süre yerini korumuştur.

Serkan Özel, 2014 yılında ikinci kitabı “Kapalı Gişe Yalnızlık” adlı kitabını yine Destek Yayınları’ndan çıkardı. Serkan Özel ilk kitabı ”Sıcak Ayaz” gibi “Kapalı Gişe Yalnızlık” adlı ikinci kitabı ile de başarısını sürdürdü. İkinci kitabı ”Kapalı Gişe Yalnızlık” çok satan kitaplar listesinde üst sıralarda yer aldı.


Yazının kaynağı: Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com

Yazının bağlantısı: https://kitap.cokbilgi.com/roman/kapali-gise-yalnizlik-serkan-ozel/

URLs in this post:

[1] aşk: https://kitap.cokbilgi.com/roman/askin-ev-hali-ahmet-bulut-ozeti/

Copyright © 2014 Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com. All rights reserved.