- Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com -

küçük mucizeler dükkanıMucizeler Dükkanına Dönüş serinin dördüncü kitabı. Bu romanda da baş kahramanlar Lydia, Alix ve bu romanla tanıdığımız Colette. Lydia, Brad ile evlendi, mutlular. Bekarken dükkanın üst katında yaşayan Lydia evlenince üst katı kiraya vermek ister. Colette orayı tutar ve örgü dükkanının hemen yanındaki Susannah’ın Bahçesi’nde çalışmaya başlar. Sussannah eşinin de desteği ile Blossom Sokağı’nda örgü dükkanının yanında çiçek dükkanını açar.

Colette kendisinden bahsetmeyi sevmez. Lydia’nın ablası Margaret Colette’den hoşlanmaz. Onu her gördüğünde o yokmuş gibi davranır. Dükkanın üst katında yaşadığı için ondan şüphelenir. Bir gün dükkanı soyarak ortadan kaybolacağını düşünür. düşünce [1]dedir. Colette’ye çok iyi davranır. Onunla kahve saati yaparlar.

Lydia bu kez şal örme kursu açar. Kursa düğün zamanı stres atmak için Alix, Susannah ve Colette yazılır. Kursun ilk günü gerginlik olsa da kursiyerler sonraki günlerde sıcak bir ortamın kurulmasını sağlar. Şalın sevilen insanı sarmaladığını düşünerek herkes sevdiğine armağan eder. Alix’in düğün [2] günü yaklaştıkça stresi artar. Çünkü kendi düğününü kayınvalidesi ve annesi gibi onu sahiplenen Jacqueline yapmak ister. Organizasyonlar, yemekler, partiler düzenlemeye karar verirler. Kendi kararlarının ikinci plana atılması Alix’i çok rahatsız eder ve buna bir dur der. Mutlu bir düğünü kendisi ve eşi planlar.

Colette evleneceği sıralarda tam paraya ihtiyacı varken bir ithalat şirketinde çalışmaya başlar. Asistanlığa terfi eder. Beş yıl çalışır. Kocası çatıyı onarmak için çatıya çıkıp ordan düşüp ölünce Colette çok üzülür. İş yerinin bir ay izin vermesine rağmen evde tek başına kafayı yer. On beş gün sonunda işine geri döner. Bir Noel partisinde patronuyla beraber olup hamile kalınca sessiz sedasız işinden ayrılır. Evi satarak oradan uzaklaşıp mütevazı bir hayat kurar. Patronu, Colette’yi arayıp bulur. Aslında ikisi de birbirini sevmesine rağmen doğru bir birliktelik olacağına inanmadıkları için uzak durmayı tercih ederler.

neslihan imza
Neslihan KUTLUArka Kapak Bilgisi

Aşkın ve arkadaşlıkların filizlenerek çoğaldığı, zamanla sımsıcak ilişkilere dönüştüğü bir sokak hayal edin. Her iki yanında kapısmı çalabileceğiniz, bir bardak çay eşliğinde sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz, içinizi ısıtan dükkânların dizili olduğunu düşünün. Aydınlığa açılan umut dolu bir dünyaya girmenin, hüzün ve mutluluğun bir arada sunulduğu, doyumsuz yaşam öykülerine tanıklık etmenin vakti gelmiş demektir. Debbie Macomber [3], Mucizeler Dükkânına Dönüş adlı romanıyla iyi-kötü her yaşanmışlığın bir tecrübe olarak bizlere geri döndüğünü bir kez daha kanıtlıyor.

Kitap Bilgileri

Adı: Mucizeler Dükkanına Dönüş
Yazarı: Debbie Macomber
Sayfa Sayısı: 528
Yayınevi: Martı Yayınları
Basım Yılı: 2013

“Debbie Macomber” - Hakkında Bilgi

Debbie Macomber, Amerika’da en çok satan 150’den fazla aşk romanları ve çağdaş kadın kurgu yazarı . Kitapları dünya çapında 140 milyondan fazla baskı yapmıştır. 1998 yılında Macomber Made of Film açılış şampiyonu oldu ve 2005 yılında Amerika Romantik Yazarlar RITA Ödülü ona verilmiştir.

Kitapları dünya çapında 140 milyondan fazla satan Debbie Macomber, günümüzün önde gelen popüler yazarları arasındadır. Tecrübelerinden ve gözlemlerinden yola çıkarak yarattığı zorlu karakterlere hayat verebilme yeteneğiyle tanınan yazar, küçük [4] yerleşimlerdeki ev ve aile yaşantısı ile kalıcı dostluklar üzerine kalpleri ısıtan, keyifli ve eğlenceli hikâyeler yazmaktadır. Her kitabıyla dünyada büyük ilgi uyandıran Macomber, aynı zamanda çok satanlar listesinin daimi yazarlarından biridir. Macomber’ın eserleri, satışa çıktığı ilk hafta New York Times, USA Today ve Publishers Weekly listelerinde yerini almayı başarmıştır.

İlk kitabıyla birlikte oldukça geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı başaran Macomber, yakın zamanda Türkiye’de de yayımlanacak The Christmas Basket adlı kitabıyla 2005 yılında Rita Ödülleri / “En İyi Roman” ödülünü kazanmıştır. Bunun dışında da birçok ödüle layık görülen Macomber, Quill Ödülleri’nde “Okuyucunun Seçtiği Roman” ödülünü de alarak bir ilke imza atmıştır.


Yazının kaynağı: Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com

Yazının bağlantısı: https://kitap.cokbilgi.com/roman/mucizeler-dukkanina-donus-debbie-macomber-ozeti/

URLs in this post:

[1] düşünce: https://www.cokbilgi.com/yazi/dusunceyi-gelistirme-yollari/

[2] düğün: https://kitap.cokbilgi.com/roman/lyonda-dugun-stefan-zweig-ozeti/

[3] Debbie Macomber: https://kitap.cokbilgi.com/etiket/debbie-macomber-kitaplari/

[4] küçük: https://kitap.cokbilgi.com/roman/on-kucuk-zenci-agatha-christie-ozeti/

Copyright © 2014 Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com. All rights reserved.