- Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com -

yalnızlar adası, özetiMark Nolan, kız kardeşi Victoria’nın kızı Holly’ebekar bir dayının rahat tavırları ne kadar elverirse o kadar iyi davranıyordu. Yağmur [1]lu bir günde trafik kazasından sonra Victoria ölünce vasi olarak Mark’ı gösteren bir vasiyetname ortaya çıkar. Victoria Holly’nin babasının kim olduğunu kimseye söylemez. Nolan ailesinin üç oğlu bir de kızı vardır. Sam, Alex, Mark ve Victoria. Anne ve babaları anlaşamayan çocuklar arasında da güçlü kardeş bağı yoktur.

Victoria kendine en yakın Mark’ı hisseder. Böyle bir durumun başına geleceğini hiç düşünemeyen Mark bir anda şaşırıp kalır. Altı yaşında küçük bir kız çocuğuyla bir başına kalan Mark kardeşinin emanetine gözü gibi bakmaya kararlıdır. Holly kimseye tek kelime etmez. Mark Friday Limanı’nda kahve kavurma işiyle meşguldür. Sam de zamanının çoğunu üzüm bağındaki işleri tamamlamakla geçiriyor. Sam insanlardan çok doğa ile güçlü ilişkiler kurmayı tercih ediyor. Alex de eşi Darcy ile kuzeyde, Roche Limanı’nın yakınlarında yaşıyor.

Mark, Sam ile konuşurken Holly’nin sorumluluğunu tek başına alamayacağına karar vererek Sam’in yanına taşınır. Sam bu teklife sıcak bakmasa da Mark’ın evin onarım işlerinde yardımcı olması şartıyla onları kabul eder. Bir gün dışarda gezerken Sihirli Ayna adlı oyuncakçı dükkanına giden Mark ve Holly oranın sahibi Maggie ile tanışır. Maggie iki yıl önce kanserden dolayı eşini kaybettiği için kafasını dağıtmak adına dükkanı açar. Holly, Maggie’nin kendi yaptığı peri evine [2] olan ilgisini görünce onunla konuşmak ister. Holly ilk kez Maggie ile konuşur.

Mark Nolan altı aydır konuşmayan yeğeninin konuşmasına çok şaşırır ve sevinir. Mark’ın sevincini gören Maggie, Holly ile daha çok ilgilenmeye başlar. Maggie’nin dükkanında çalışan Elizabeth şehirde yaşayan herkesi tanır ve hakkında bilgi sahibi olur. Mark hakkında da kısa [3] bilgiler vermekten geri kalmaz. Maggie uzun ve güçlü olan Mark’tan az da olsa hoşlanır. Mark da artık bir bekar gibi yaşayamaz, yeğeni Holly vardır. Mark biriyle görüşmeden önce o kişinin Holly’yi kabul edip etmeyeceğini sorar. Holly herkesten değerlidir.

Shelby ve Mark’ın tam olarak adını koyamadığı ilişkileri vardır. Shelby Mark’a aşıktır; Mark ise duygularından emin değildir. Maggie’ninHolly ile iletişimine bakan Mark kendini Maggie’ye daha yakın hisseder. Maggie kocasının kendisini bırakıp gittiğini düşünerek acı çeker, ondan başka kimseyle bir ilişkisi olamayacağına da inandırır kendini. Zaten bunca süredir kimseyle de görüşmez. Zaman geçtikçe Mark’a daha çok bağlandığını fark ederek geri çekilmeye çalışır; fakat Mark kızı kendine daha çok bağlar. Holly de Noel’de Noel Baba’dan bir ailesi olmasını ister. Mark, Holly ve kendisini mutlu edecek kararın Maggie ile evlenmek olduğuna karar verir. Maggie artık hislerine karşı koyamaz mutluluğa doğru emin adımlarla ilerlerler.

neslihan imza
Neslihan KUTLUArka Kapak Bilgisi

“Umutlar, deneyimler karşısında galip gelsin…”

Altı yaşındaki Holly yağmurlu bir akşam, aile olarak bildiği tek kişi olan annesi Victoria’yı kaybettikten sonra konuşmaz olmuştu. Mark Nolan’ın hayatında ihtiyaç duyduğu son şey ise altı yaşındaki bir kız çocuğuydu. Ancak o da kaybettiği kardeşinin bu sessiz çocuğunun hayatını güzelleştirmek için her şeyi yapabileceğini fark edecekti. Kız kardeşinin ona son tavsiyeleri açıktı.

“Her şeye onu sevmekle başla. Gerisinin geleceğinden eminim.”

Maggie Conroy ise bir senelik eşini kaybettikten sonra, tekrar âşık olmaktan korkuyordu. Yine de hayal gücünün sihrine inanıyordu. İşlettiği oyuncakçı dükkânında Holly Nolan’la tanıştığında, bu küçük kızın sihre ihtiyacı olduğunu o da anlayacaktı.

“Tatlı, romantik ve eşsiz… Tatil için ideal.”
Publishers Weekly

“Baştan sona büyüleyici.”
Library Journal

Kitap Bilgileri

Adı: Yalnızlar Adası
Yazarı: Lisa Kleypas
Sayfa Sayısı: 181
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
Basım Yılı: 2014

“Lisa Kleypas” – Hakkında Bilgi

Özellikle romantizm [4] tarzında okumayı her zaman seven bir çocuktu Lisa Kleypas. Yaz tatilinde Wellesley College’da siyaset bilimi okurken, kendi romantizm romanlarını yazmaya başladı. Ailesi mezuniyetten sonraki birkaç ay boyunca en son yazısını bitirebilmesi için onu desteklemeyi kabul etti. Yaklaşık iki ay sonra, 21 yaşında, Kleypas ilk roman [5]ını sattı. Aynı dönemde katıldığı bir güzellik yarışmasında birinci seçildi. Sonra Miss America yarışmasında Kleypas yazdığı bir şarkıyı söyleyerek final ödülünü kazandı.

Kleypas bu ilk kitabı sattığından beri tam zamanlı bir romantizm yazarı olarak kabul görmüştür. Romanları önde gelen en çok satan listelerinde üst sıralarda yer aldı, dünya genelinde milyonlarca baskı sattı ve on dört farklı dile çevrildi. Ekim 1998’de Kleypas’ın Texas’taki evi, şiddetli yağışların kentleri su altında bırakmasından birkaç saat sonra sular altında kaldı. O ve ailesi, giydikleri kıyafetler ve cüzdanları dışında her şeyini kaybetti. Birkaç gün içinde Avon’daki meslektaşları, ailenin iyileşmesine yardımcı olmak için bir kutu giysi ve kitap gönderdi. Ancak Kleypas için belirleyici an, selin ardındanydı, kendisi ve annesi, diş fırçaları, temiz kıyafetler ve diğer ihtiyaçlar için mağazaya hızlı bir yolculuk yaptı.

Ayrı olarak, her biri, şu anda yaşadıkları stresten kaçmalarına yardımcı olma zorunluluğu olan bir romantizm romanı seçmişti. Kleypas’a göre bu gerçekleşme, edebi eserler yerine romantik romanlar yazma kararını onayladı. Öncelikle tarihsel romantik romanlarıyla tanınmasına rağmen, Kleypas 2006 başlarında tarihsel romantizmden günümüze romantik romantizm türüne dalmaya başladığı ani ayrılışı ile ilgili bir duyuru yaptı. Gelecekte yine tarihi romanlar yazmayı planlıyor. Lisa, kocası Gregory ve iki çocuğuyla Washington’da yaşıyor.


Yazının kaynağı: Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com - https://kitap.cokbilgi.com

Yazının bağlantısı: https://kitap.cokbilgi.com/roman/yalnizlar-adasi-lisa-kleypas-ozeti/

URLs in this post:

[1] Yağmur: https://kitap.cokbilgi.com/roman/yagmur-sonrasi-sarah-jio-ozeti/

[2] evine: https://kitap.cokbilgi.com/roman/evine-hos-geldin-emily-march-ozeti/

[3] kısa: https://www.cokbilgi.com/yazi/hazir-cevaplar-unlu-kisa-zekice-sozler/

[4] romantizm: https://www.cokbilgi.com/yazi/romantizm-cosumculuk-nedir-ozellikleri-temsilcileri/

[5] ilk roman: https://www.cokbilgi.com/yazi/edebiyatimizda-ilkler/

Copyright © 2014 Kitap özeti, roman özeti | Çokbilgi.Com. All rights reserved.